Настаўнікі беларускай мовы і літаратуры кваліфікацыйнай катэгорыі «настаўнік-метадыст»

Данілішына Алена Уладзіміраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА «Сярэдняя школа № 18 г. Пінска» (Брэсцкая вобласць). Тэма вопыту: «Актывізацыя пазнавальнай дзейнасці вучняў на ўроках беларускай літаратуры сродкамі міжпрадметных сувязей».

Жгарова Валянціна Мікалаеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА «Камунараўская сярэдняя школа Буда-Кашалёўскага раёна» (Гомельская вобласць). Тэма вопыту: «Фарміраванне лінгвакультуралагічнай кампетэнцыі вучняў сродкамі вучэбнага прадмета “Беларуская мова”».

Жуковіч Мікалай Васільевіч, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА «Сярэдняя школа №1 г. Бярозы імя В.Х. Галаўко» (Брэсцкая вобласць). Тэма вопыту: «Выкарыстанне метаду актыўнай ацэнкі на ўроках беларускай мовы і літаратуры як адзін з эфектыўных падыходаў да кантрольна-ацэначнай дзейнасці навучэнцаў на II і III ступенях агульнай сярэдняй адукацыі».

Казлова Алена Уладзіміраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА «Полацкая дзяржаўная гімназія №1 імя Францыска Скарыны» (Віцебская вобласць). Тэма вопыту: «Карэкцыйная работа на ўроках мовы як сродак  дыферэнцыяцыі навучання і павышэння якасці ведаў вучняў».

Навумчык Мікалай Іванавіч, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА «Маларыцкая раённая гімназія» (Брэсцкая вобласць).  Тэма вопыту: «Тэставы  кантроль на ўроках беларускай мовы і літаратуры ў 5-7 класах як сродак павышэння якасці адукацыі».

Новікава Таццяна Уладзіміраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА «Гімназія №3 г. Магілёва». Тэма вопыту: «Выкарыстанне камп’ютарных тэхналогій у выкладанні беларускай мовы і літаратуры».

Пасюта Алена Васільеўна, ДУА «Гімназія г. Шчучына» (Гродзенская вобласць). Тэма вопыту: «Метад праектаў як сродак фарміравання камунікатыўных уменняў на ўроках беларускай літаратуры».

Пекач Алена Канстанцінаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА «Ліцэй № 2 г. Мінска». Тэма вопыту: «Выкарыстанне метаду праектаў на вучэбных занятках па беларускай мове і літаратуры і ў пазакласнай рабоце».

Румянцава Святлана Леанідаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА «Баравухская сярэдняя школа №15 г. Наваполацка» (Віцебская вобласць). Тэма вопыту: «Пазнавальныя заданні на ўроках беларускай мовы ў 5 – 6 класах як эфектыўны сродак развіцця творчых і інтэлектуальных здольнасцей вучняў».

Рэпенка Ірына Уладзіміраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА «Мар’інагорская гімназія» (Мінская вобласць). Тэма вопыту: «Тэхналогія шматмерных дыдактычных інструментаў  у выкладанні  беларускай мовы».

Саматыга Юлія Уладзіміраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА «Лошніцкая гімназія Барысаўскага раёна» (Мінская вобласць). Тэма вопыту: «Сістэма работы настаўніка беларускай мовы па фарміраванні арфаграфічнай і пунктуацыйнай граматнасці вучняў на трэцяй ступені агульнай сярэдняй адукацыі».

Сякацкая Любоў Віктараўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА «Гімназія №2 г. Оршы» (Віцебская вобласць). Тэма педагагічнага вопыту: «Iнструменты мнагамернай дыдактычнай тэхналогіі на ўроках беларускай літаратуры як сродак павышэння якасці ведаў».

Скіба Валянціна Дзям’янаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры УА «Мінскі дзяржаўны абласны ліцэй» (Мінская вобласць). Тэма вопыту: «Укараненне мадэлі халістычнай адукацыі праз тэхналогію цьютарскага суправаджэння адоранай моладзі».

Сухава Галіна Анатольеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА «Гімназія №5 г. Віцебска». Тэма вопыту: «Фарміраванне разумення тэксту мастацкага твора як неабходная ўмова  чытацкай граматнасці».