ФАКТЫ И СОБЫТИЯ

ФАКТЫ И СОБЫТИЯ

Уникальный проект под эгидой Академии последипломного образования представляет собой повышение квалификации педагогов в методическом летнике «Ольховка». Оно проводится ежегодно с 1990 года, время проведения – начало июля. Автор и организатор проекта – профессор кафедры педагогики и менеджмента образования Николай Иванович Запрудский. Тема курсов в летнике 2018 — «Дидактические задания как основное средство организации познавательной деятельности учащихся».

Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Акадэмія паслядыпломнай адукацыі” праводзіла з 25.06.2018 па 29.06.2018 павышэнне кваліфікацыі настаўнікаў беларускай мовы ўстаноў адукацыі, якія функцыянуюць у Рэспубліцы Польшча. Дадзенае мерапрыемства праходзіла ў межах выканання Пагаднення паміж Урадам Рэспублікі Беларусь і Урадам Рэспублікі Польшча ў галіне адукацыі. Для настаўнікаў з Польшчы была распрацавана насычаная праграма.

19 чэрвеня на базе Дзяржаўнай установы адукацыі «Акадэмія паслядыпломнай адукацыі» прайшоў форум інавацыйных ідэй «Тэрыторыя фінансавай граматнасці». У форуме прынялі ўдзел больш за 35  прадстаўнікоў педагагічнай грамадскасці з розных рэгіёнаў рэспублікі, сярод якіх былі ўдзельнікі інавацыйных пляцовак, прадстаўнікі рэгіянальных метадычных служб і сістэмы дадатковай адукацыі дарослых.  Арганізатарам форуму стаў цэнтр прафесійнага развіцця і інвацыйнай адукацыі ДУА «Акадэмія паслядыпломнай адукацыі».