22-24 студзеня 2018 г. – навучальныя курсы (тэматычны семінар) для настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры «Абагульненне, апісанне і прадстаўленне настаўнікамі беларускай мовы і літаратуры эфектыўнага вопыту педагагічнай дзейнасці»

Форма правядзення: вочная (дзённая)

Семінар прызначаны для настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры, якія плануюць праходзіць атэстацыю на вышэйшую кваліфікацыйную катэгорыю.

Мэтай навучальных курсаў (тэматычнага семінара) з’яўляецца павышэнне кампетэнтнасці слухачоў па пытаннях праходжання кваліфікацыйнага экзамену на атрыманне і пацверджанне вышэйшай катэгорыі, звязаных з абагульненнем, апісаннем і прадстаўленнем настаўнікамі беларускай мовы і літаратуры эфектыўнага вопыту педагагічнай дзейнасці.

Удзельнікі семінара змогуць:

паглыбіць свае веды ў тэхналогіях абагульнення і апісання вопыту ўласнай педагагічнай дзейнасці настаўніка беларускай мовы і літаратуры; у нарматыўных прававых актах, якія рэгулююць правядзенне кваліфікацыйнага экзамену на атрыманне (пацверджанне) вышэйшай катэгорыі; у сучасных падыходах да эфектыўнага ўроку;

павысіць кампетэнтнасць у абагульненні, апісанні і прадстаўленні вопыту ўласнай педагагічнай дзейнасці; у распрацоўцы мадэляў урокаў беларускай мовы і літаратуры на аснове ўласнага вопыту педагагічнай дзейнасці.

У семінары запланаваны ўдзел наступных спецыялістаў: Валочка Г.М., прафесар кафедры сучасных методык і тэхналогій адукацыі Дзяржаўнай установы адукацыі «Акадэмія паслядыпломнай адукацыі», доктар педагагічных навук, дацэнт; Запрудскі М.І., прафесар кафедры педагогікі і менеджменту адукацыі Дзяржаўнай установы адукацыі «Акадэмія паслядыпломнай адукацыі», кандыдат педагагічных навук, дацэнт і інш.

Кошт навучання – 54 рублі.

Разліковы рахунак: BY85 AKBB 3632 9000 0555 9530 0000, BIC SWIFT AKBBBY21514; філіял № 514 ААТ “ААБ Беларусбанк”, г. Мінск, вул. Сурганава, 47а. УНП  100377863, ОКПО 05897147 (код 021).

Пры аплаце за навучанне за наяўны разлік неабходна паведаміць супрацоўніку банка рэквізіты паслугі:

• г.Мінск
  • Адукацыя
  • Дадатковая адукацыя
  • Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Акадэмія паслядыпломнай адукацыі”
  • Папярэдняя аплата за курсы
  • Код плацяжу – 021.
  • Прозвішча плацельшчыка.

Для ўдзелу ў семінары неабходна зарэгістравацца па тэлефоне 8 (017) 296 69 94 (Акушэвіч Андрэй Аляксандравіч). Колькасць месцаў абмежаваная.

Пражыванне ў інтэрнаце акадэміі па адрасе: г. Мінск, вул. Л. Бяды, 24 (аплата: арыенціровачна 2 рублі 80 капеек за суткі).

Пры сабе мець:

• квітанцыю аб аплаце за навучанне;
  • пашпарт (копію пашпарта).

Рэгістрацыя ўдзельнікаў мерапрыемства: 22.01.2018 года з 10.00 да 12.00.

Пачатак заняткаў: 22.01.2018 а 12 гадзіне.

Камандзіровачныя выдаткі за кошт арганізацыі, якая камандзіруе.

Даведкі па тэлефоне: (8 017) 296 69 94 (Акушэвіч Андрэй Аляксандравіч, метадыст упраўлення вучэбна-метадычнай работы).