1– 7 ліпеня 2019 г.— XXX метадычны летнік “АЛЬХОЎКА-2019”

1– 7 ліпеня 2019 г.— XXX метадычны летнік “АЛЬХОЎКА-2019”

ДУА “Акадэмія паслядыпломнай адукацыі” пры падрымцы  Астравецкага аддзела адукацыі і Альхоўскай сярэдняй школы праводзіць аўтарскія курсы прафесара кафедры педагогікі і менеджмента адукацыі М.І. Запрудскага (План повышения квалификации и переподготовки кадров образования в 2019 году ГУО «Академия последипломного образования», cтр. 14).

Тэма курсаў: “Праектнае навучанне як механізм забеспячэння якасці адукацыі вучняў”.

Мэта павышэння кваліфікацыі: валоданне  ўдзельнікамі метадамі і сродкамі планавання і арганізацыі праектнай дзейнасці навучэнцаў.

Дадзенае павышэнне кваліфікацыі адбудзецца ў два этапы:

Першы дыстанцыйны – з 3 па 28 чэрвеня.

Другівочны, непасрэдна ў летніку – 3 1 па 6 ліпеня.

Месца правядзення заняткаў – “зялены клас” на беразе р. Страча і кабінет інфарматыкі Альхоўскай сярэдняй школы Астравецкага раёна.

Удзельнікі – толькі тыя настаўнікі, кіраўнікі школ, метадысты і выкладчыкі ІРА, якія загадзя дашлюць заяўкі і атрымаюць спецыяльныя запрашэнні. У конкурсе будуць мець перавагі педагогі, якія ўпершыню заявіліся ў летнік і тыя, хто пачынаў гэты праект у 1990 годзе.

Заяўку (аформіце ў выглядзе табліцы) дашліце М. Запрудскаму на e-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript . Не патрэбна дасылаць далучаным файлам.

Важныя даты:

• 11 – 21 мая – прыем заявак.
  • Да 31 мая – залічэнне ў лік удзельнікаў.
  • 3 – 28  чэрвеня – дыстанцыйнае навучанне.
  • 1 ліпеня – заезд у Альхоўку.
  • 2 ліпеня – пачатак заняткаў.
  • 6 ліпеня  – апошні дзень курсаў.
  • 7 ліпеня  – ад’езд.

Падрабязнасці пра летнік можна прачытаць на старонках часопіса “Фізіка”, у “Настаўніцкай газеце” (у ліпеньскіх  або жнівенскіх нумарах),  а таксама тут і тут.